Světový den zdraví je mezinárodní událost vyhlášená Světovou zdravotnickou organizací probíhající 7. dubna. Akci na počest výroční založení WHO každoročně pořádají studenti všech osmi českých Lékařských fakult pod záštitou neziskové organizace IFMSA (International Federation of Medical Students Association). Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí o prevenci a péči o zdraví mezi širokou veřejností pomocí nejrůznějších vyšetření a interaktivního poradenství.

V rámci zvýšení povědomí o zdraví a preventivních prohlídkách, pražské lékařské  fakulty  v rámci  IFMSA CZ pořádají Světový den zdraví, který se uskuteční dne 11. dubna 2018 v OC Galerie Harfa  Praha 9.

Letošní Světový den zdraví se bude věnovat problematice Zdraví pro všechny.

V rámci prevence bude na akci příležitost nechat si změřit krevní tlak, BMI (body mass index) či množství tělesného tuku. Návštěvníci se dozvědí o možnostech, jak skončit s kouřením nebo jak si poradit s obezitou. Díky mezifakultní spolupráci mezi studenty jednotlivých oborů budou přítomni i studenti nutričního poradenství a fyzioterapie, kteří ochotně poradí a zodpoví dotazy návštěvníků akce. Součástí programu je i stanoviště studentů zubního lékařství, kteří díky spolupráci s firmou Curaprox osvětlí návštěvníkům zásady správné dentální péče a nebudou chybět ani studenti anglické paralelky, kteří tu budou pro zahraniční veřejnost.

Ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady si návštěvníci budou moct změřit glykémii a dozvědět se více o možných rizikách spojených s vyšším či nižším množstvím cukru v krvi.

Již třetím rokem se akce zúčastní také nezisková organizace Loono, která díky projektu #prsakoule naučí návštěvníky odhalit rakovinu prsu a varlat včas. Na tomto stanovišti se dozví nejen o prevenci rakoviny, o samovyšetření, ale budou si moci vše vyzkoušet i na modelech.