Co dělat doma?

🗓PLÁNUJ

Když trávíš celé dny doma, je velmi jednoduché ztratit pojem o čase. Plánuj si proto své dny. Můžeš si například každé ráno napsat, co by si v daný den chtěl/a stihnout, promyslet si, v jakých časech budeš jíst nebo se učit/pracovat. Můžeš si na svůj denní rozvrh vytvořit pěknou tabulku na počítači nebo si ho nalepit na lednici, aby si ho měl stále na očích.

 

🍲VAŘ

Nakoupil/a si kila mouky a těstovin a nyní nevíš co s nimi? Podívej se do lednice či do spíže, určitě tam najdeš zapadlý nějaký klenot, o kterém si ani netušil/a, že ho máš. Pak se už jen stačí podívat na internetu, kde najdeš nespočet zajímavých a zdravých receptů, kterými si můžeš zpříjemnit den. Chybí ti nějaká surovina? Zapiš si ji na seznam a když půjde nejblíže jeden člen tvé rodiny (nebo i ty sám) na nákup, může ti ji koupit. Nebo zkus zaklepat sousedům, možná se velmi rádi o ingredience podělí a ty se pak můžeš podělit o finální výsledek.

 

📚FUNGUJ

Zavřely ti školu? Nemůžeš jít do kanceláře? Nevadí. Je důležité, aby sis udržel/a studijní či pracovní režim.
Pro studenty mnohé fakulty zpřístupňují online knihovny, nahrávají zajímavé přednášky či poskytují konzultace na internetu. Zkus se informovat na tvé fakultě (často jsou informace uvedené i na facebookových stránkách).
Pokud pracuješ z domova, pracuj jako bys byl v kanceláři. Vyčleň si místo na práci a místo k odpočinku. Dej si kávičku, zavolej kolegyni a pak se znovu soustřeď na své pracovní povinnnosti. Na oživení dne můžeš zkusit zjistit, zda tvůj zaměstnavatel náhodou neposkytuje různé online vzdělávací kurzy.

 

🤸‍♂️CVIČ

Ve zdravém těle zdravý duch. Cvičení doporučujeme nejen k zachování fyzického, ale i duševního zdraví. Není nic lepšího, než když si od náročných myšlenek odpočineš hodinkou jógy nebo vypotíš extra kalorie skákáním na švihadle. Pokud nevíš jak na to, opět se můžeš obrátit na svého parťáka v karanténě – Internet – kde najdeš mnoho nápadů, návodů, videí či článků zabývajících se přímo cvičením doma. A nezapomínej, léto se blíží a co když už se o 3 měsíce nebudeš moct vymlouvat na karanténu a budeš muset mezi lidi?

Tady najdeš pár odkazů na domácí cvičení. Máš nějakou oblíbenou aktivitu nebo trenéra na cvičené na doma? Poděl se s ostaními v komentářích.

https://www.onlinepilates.cz/…

http://www.joga-online.cz/online-kurzy/kurzy…

https://www.facebook.com/paulusyoga.cz/?__tn__=kC-R&eid=ARDY_lLNdD__quHa5rEwhRWsCqNdhK1rEX9wgllecj3ZHuNomUmad7an-dmqJR7AZTTkHK8LDMQffKQZ&hc_ref=ARR8uMg7gmXM7JAdYiC4yWYJ9fowlcWKDXTFS7getG1DzIQauwovQ0vsCYek5Bb5b2U&fref=nf

🎭BAV SE

Každý den na nás číhá mnoho negativních zpráv týkajících se současné situace. Zkus se odreagovat, prohlédnout si popáté všechny série Přátel či Hry o trůny. Koukni si film, který už si dlouho chtěl/a vidět, ale nebyl čas. Přečti si knížku, kterou ti před rokem doporučil kamarád nebo se zahraj doma s rodinou společenskou hru.
No prostě *nemenovaná platforma* & chill.