Vítejte na webu IFMSA Česká republika.
Další aktuality
 • 9. Mezinárodní JOB DAYS LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ v Praze ve dnech 20.-21.10.2017

  Vážené studentky a vážení studenti lékařských fakult,
  i v letošním roce 2017 se v ČR uskuteční highlight v oblasti náborových akcí lékařského
  personálu v podobě Mezinárodních JOB DAYS lékařství a zdraví. Do Prahy opět dorazí TOP
  zdravotnická zařízení z Německa a Rakouska včetně svého top managementu, profesorů,
  vedoucích a vrchních lékařů, personálních vedoucích, a rovněž i českých lékařů, kteří
  v zahraničí již pracují. Na aktuální akci bude zastoupena i prestižní česká klinika.

 • Světový den zdraví opět pod taktovkou mediků z IFMSA CZ

  Každoročně pořádáme osvětovou akci u příležitosti Světového dne zdraví a ani letos tomu nebude jinak. Dne 6. 4. 2017 od 9:00 do 20:00 v obchodním centru Galerie Harfa na Praze 9 se na všechny návštěvníky budou těšit medici ze všech tří pražských lékařských fakult.

 • Česká delegace na NEO/NORE víkendu

  První zmínka o evropském setkání NEO a NORE se objevila koncem listopadu.

 • Chirurgické šití

  IFMSA CZ pořádá ve spolupráci s jednotlivými lékařskými fakultami a Aesculap Akademií kurzy chirurgické sutury. Cílem je studentům v rámci pregraduálního vzdělávání nabídnout praktický nácvik šicích metod a technik.

 • Den lidských práv

  Když 10.12.1948 vznikla pod křídly OSN Všeobecná deklarace lidských práv, nikdo ještě nemohl tušit, že právě tento den vejde do kalendářů jako Den lidských práv...

 • Konkurz na zahraniční stáže IFMSA

  Nepropásněte nejzásadnější akci podzimu ve stážové sekci. Přípravy na konkurz na stáže 2016/2017 jsou v plném proudu. 

 • Training Weekend 2015

  Letní semestr klepe na dveře, na některých fakultách již dokonce stačil začít, a tedy je více než vhodné informovat vás o další blížící se akci pro členy IFMSA CZ a to Training Weekendu, který se bude tohoto roku konat o víkendu mezi 20. a 22. březnem v rekreačním centru Křižanov

 • Zveme vás na 6. JOB VELETRH LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ

  Vážení členové a příznivci IFMSA CZ, dovolujeme si vás pozvat na 6. JOB VELETRH LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ, který se uskuteční ve dnech 28. - 29.11.2014 v NH hotelu Praha.

 • O nás

  Jen život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (Albert Einstein) V IFMSA se jej takto žít snažíme... IFMSA je mezinárodní organizací sdružující studenty z lékařských fakult na celém světě. 

 • Návštěva německé delegace (bvmd) v Praze

  O víkendu 26. - 28.9. do Prahy zavítala část představenstva bvmd (německé odnože IFMSA) za účelem posílení vzájemných vazeb a spolupráce v budoucích letech.

 • Medici v boji proti diabetu

  IFMSA CZ letos pořádala akce k příležitosti Světového dne diabetu, který je celosvětově slaven 14. listopadu na výročí narození objevitele insulinu, kanadského lékaře Fredericka Bantinga.

 • Have you been czeched by Czechs?

  Na tuto otázku si mohli odpovědět všichni účastníci již 10. Evropského Regionálního Meetingu (EuRegMe), který se konal ve dnech 17.- 21. dubna 2013 v italském regionu Abruzzo. Vedle GA jsou právě regionální meetingy jedněmi z nejdůležitějších událostí IFMSA. Organizaci převzala místní pobočka SISM (Segretariato Italiano Studenti Medicina) v Chieti.

 • Valná hromada IFMSA CZ

  Tradičně každý podzim se koná třídenní Valná hromada studentské organizace IFMSA CZ. Tato akce probíhá v listopadu vždy na jedné z pražských lékařských fakult, na jaře zase mimo hlavní město.

 • Valná hromada IFMSA CZ v Plzni 2013

  Ve dnech 22.-24. března 2013 se v Šafránkově pavilonu Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni uskutečnila každoroční valná hromada IFMSA CZ. Do Plzně dorazili zástupci studentů ze všech českých lékařských fakult, aby prodiskutovali aktuální témata v medicíně, kooperaci v rámci projektů a dalších aktivit IFMSA CZ.

 • Výroční zpráva IFMSA CZ 2012

  Vážení přátelé, všichni víme, jak se naše organizace postupně obměňuje, a každým rokem přibývají nové tváře. Přelom funkčních období v roce 2012 a nástup našich nových koordinátorů je toho živým důkazem, a to na úrovni jak lokálních poboček, ale také ve Výkonné radě. Toto kritické období však přineslo mezi nás mladou krev, motivované lidi a schopné mediky, kteří se odhodlali nastoupit do svých pozic s vervou, motivací a jedinečným entusiasmem.

 • Europa Donna – možnost účasti na evropském setkání žen s rakovinou prsu

  IFMSA ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu nabízí všem studentům všeobecného lékařství v ČR jedinečnou možnost účastnit se 11. panevropského setkání pacientek s rakovinou prsu z celkem 46 zemí v roli dobrovolníků. Setkání proběhne pod taktovkou koalice Europa Donna v pražském hotelu Diplomat v datech 18. – 19.řijna 2013.

 • Světový den diabetu

  POZVÁNKA
  Dovolujeme si Vás pozvat na akce pořádané u příležitosti Světového dne diabetu organizované IFMSA CZ

 • MOVEMBER - listopad patřil kníračům

  Kníry, knírky, řidítky a dalšími knírovými vymoženostmi se již od roku 2003 každý rok v listopadu neoholení muži mnoha zemí světa snaží sloganem "Changing the face of men´s health" zvýšit povědomí o riziku a prevenci rakoviny prostaty. 

 • Další ročník MediCafé, další krok k lepšímu

  Otevíráme další ročník naší lékařské vědecké kavárny nejenom pro mediky. Můžete se těšit na to, co už znáte. Kvalitní hosté, dobrá káva, neocenitelná diskuze. Co je ale tentokrát nového?