Hugging day

Každoročně pořádaný Hugging day je akce, při které vyrazíme do ulic, rozdáváme úsměvy, objetí, dobrou náladu a vlídná slova…

Mezinárodní den objímání připadá sice na 21. ledna, ale pro nás studenty je bohužel tento čas nevlídný kvůli skládání zkoušek, proto se tato akce pořádá až na jaře, kdy začíná nový semestr a je krásné počasí na to jít ven. Například minulý ročník se konal 21. dubna 2018 v okolí katedrály Sv. Bartoloměje v Plzni.

A o co se vlastně jedná a jaké je poslání této akce? Chceme upozornit na vzrůstající vlnu násilí a depresí, které bohužel často končí propuknutím duševních chorob či sebevraždou…

Objetí sice trvá jenom cca 3 sekundy, ale i tak krátký čas má pro nás v životě neopominutelný význam, na který často zapomínáme a který má blahodárné účinky na naše zdraví. Během objetí se totiž zvyšuje hladina oxytocinu, hormonu lásky. Proto bychom chtěli lidem připomenout, jak je důležitá komunikace s rodinou, s přáteli, že smích léčí a nikdy nikdo není sám!

K účasti nepotřebuješ nic jiného než otevřenou náruč, dobrou náladu plus ceduli s nápisem Free Hugs nebo objetí zdarma, nejlépe hezky vybarvené, ale kreativitě se meze nekladou.

Pokud by tě celá akce zajímala více, napiš na email: lorp.lfp@ifmsa.cz