Každý semestr se skupina odvážlivců připojí ke krevní výzvě pořádané mediky z Ostravské univerzity. V letním semestru tomu nebylo jinak a posledního dubna se v krevním centru FNO konalo hromadné darování krve a plazmy nebo zápis do registru dárců kostní dřeně.

Na akci dorazilo celkem 18 potenciálních dárců, ale odběru se mohlo zúčastnit pouze 12 z nich. Výzvu přijalo 7 prvodárců a překonali tak strach z velké jehly. Registr dárců kostní dřeně nezůstal ochuzený a zapsala se do něj čtveřice zájemců. Za tento dobrý skutek byla pro účastníky připravená sladká odměna.

 

Všem, kdo přišli a darovali, patří velký obdiv a obří díky.

Na podzim se budeme těšit znovu u odběru.

Soutěžní fotografie

Tradičně proběhla také fotosoutěž na Facebooku o nejlepší fotku z krevní výzvy. Pro výherce byly připraveny skvělé ceny například lístky do HopJump centra ve Vítkovicích, dárkové balení chilli omáček od Sokolíků, přírodní nootropika Mentis chill a další. Na prvním místě se umístila Barbora Kredbová s počtem 93 hlasů, na druhém místě Kateřina Heimová se 70 hlasy a třetí místo získal Dominik Mokrý s 28 hlasy.  Vítězům gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí zase za půl roku.

  

Galerie

Zajímá vás jak vypadal průběh akce? Podívejte se do galerie! 

Parneři a sponzoři

Děkujeme všem, že nás podporujete a podílíte se tak na rozvoji naší organizace!