Srdečně Vás zveme na Světový den zdraví, který se letos uskuteční 10. dubna od 10:00-17:00 v obchodním centru Forum Nová Karolina.

V rámci Světového dne zdraví, který se každoročně slaví v den výročí založení Světové zdravotnické organizace (WHO) 7. dubna již od roku 1948, se konají po celém světě různé aktivity, jejichž společným cílem je upozornit na důležitost prevence a globálního zdraví. Tématem roku 2018 je zdraví pro všechny.

10. dubna 2018 se k těmto akcím připojí i studenti medicíny Lékařské fakulty Ostravské univerzity, kteří pod hlavičkou studentské neziskové organizace IFMSA CZ organizují osvětovou akci pro veřejnost v Forum Nová Karolina. Akce je podporována Světovou zdravotnickou organizací.

Připravujeme pro Vás několik stanovišť, jejichž cílem bude Vás informovat o prevenci, diagnostice, komplikacích a léčbě jednotlivých onemocnění. Tým vyškolených mediků Vám zdarma změří tlak, procento tuku v těle, obvod pasu, nebo spočítají také různé indexy obezity (např. BMI). Naučíme Vás také základy první pomoc a budete mít možnost prohlédnout si sanitní vozidlo Záchranný tým ČČK Ostrava. I na děti myslíme a máme pro ně připravené ošetření plyšového medvěda zábavnou formou.
Letošním tématem je Zdraví pro všechny. V rámci tématu jsme si pro Vás přichystali speciální stanoviště, kde se budete moct dozvědět na co všechno máte ze svého zdravotního pojištění nárok, především z hlediska prevence.

Těšíme se na Vás!