Ve středu 14. 11. se kolemjdoucím na Lochotíně naskytla podívaná, která je vrátila o pár desítek let zpátky do minulosti. Startoval totiž každoroční Movember Retro Run, benefiční běh proti rakovině prostaty a varlat, který se nese ve znamení mohutných knírů a oblečení z minulého století. Nechyběly tak šusťákovky, spartakiádní šortky, čelenky a teplákové soupravy, zkrátka věci, které najdete ve skříni po babičce.

Pětikilometrová trasa vedla od Bolevecké koleje kolem nemocnice k Boleveckému rybníku a zase zpátky. Během závodu na účastníky čekalo 7 stanovišť, které prověřily jejich fyzickou zdatnost a taky zapálenost – to ve chvíli, kdy měli za úkol vběhnout po kolena do rybníku. Naštěstí nám počasí přálo, takže odvážlivců bylo víc než dost. Z 16 startujících týmů nakonec nejlepší čas zaběhl Tým, co má dobré jméno (Marie Sajenko, Matěj Šťastný, Vojtěch šťastný, Bára Šťastná, Veronika Kuchařová, Tomáš Kopecký), který všechno stihl za 48 minut.

Nebyl by to ale benefiční běh, kdyby se nevybíralo na dobrou věc, a tak veškeré startovné (300 Kč/tým) putovalo na konto nadace Movember CZ. Celkem se vybralo krásných 4800 Kč a my doufáme, že stejná podpora, ne-li větší, bude i příští rok.