Training Weekend: „Nový lék na nedostatek motivace!“

Co se ti vybaví při pomyšlení na slova „inspirace, zábava, teambuilding, workshop, příroda, motivace, hry, přátelé nebo jedinečný zážitek“?

Na první pohled se může zdát, že se jedná o náhodně vybraná slovíčka, ale pokud je smícháme všechna dohromady v dokonale vyváženém poměru, získáme recept na výjimečnou a nevšední akci IFMSA s názvem Training Weekend!

Již tradičně se o březnovém víkendu sjíždějí zástupci lékařských fakult ze všech koutů České republiky, aby společně strávili čas, seznámili se s novými přáteli, utužili mezipobočkové vztahy, užili si spoustu zábavy, ale také se přiučili novým dovednostem a získali inspiraci a motivaci do dalších dní.

„Hlavním cílem Training Weekendu bylo nabídnout nadšencům z řad IFMSA možnost zúčastnit se intenzivního vzdělávacího víkendu, během něhož proběhlo několik workshopů z oblasti soft-skills a osobního rozvoje. Pro účastníky byly připraveny workshopy týkající se kritického myšlení, při nichž jsme zabrousili do historie medicíny a kriticky jsme srovnávali zastaralé i soudobé způsoby terapie. Některé z nás naopak pohltily nové modely učení, možnosti jejich aplikace při výuce, testování, jaký studijní typ zastáváme my sami, a která činnost by nás při výuce nejsnáze zaujala. Rozvíjeli jsme své schopnosti v oblasti public speaking, naučili se nové tipy, jak se stát skvělými mluvčími a získali jsme triky, jak pracovat s nervozitou a působit sebejistě i před širokým publikem. V neposlední řadě jsme diskutovali o našich silných a slabých stránkách, o možnostech jejich rozvíjení, způsobech jejich využití v náš prospěch za účelem efektivnějšího dosahování našich cílů. Mnohé zaujal také workshop věnovaný problematice rozhodování se v obtížných situacích a všichni do jednoho jsme se odreagovali při několika teambuildingových aktivitách, během nichž jsme v malých skupinách plnili nelehké úkoly a rozvíjeli schopnost spolupráce v týmu.“ (Barbora Mechúrová, trenérka, studentka 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, ohlédnutí za Training Weekend 2017)“

Účast na Training Weekendu je vždy silnou dávkou motivace, růstu, seberozvoje a vzájemného obohacení. Ještě několik dní po rozloučení si v sobě uchováváme ten báječný pocit a vzpomínku na přátelskou a inspirativní atmosféru, kterou se nám podařilo společně vytvořit. Nejeden účastník přijíždí na Training Weekend opakovaně a již nyní se bez pochyby nemůže dočkat na ročník následující!

Zaujal Tě Training Weekend na první přečtení a říkáš si, že tohle by bylo něco pro Tebe?

Pojeď s námi!