Co je Training Division?

Training Division je sekce s posláním, o jejíž důležitosti se členové IFMSA teprve dozvídají, avšak pomalu, ale jistě, se stává motorem a páteří naší organizace. Zatímco všechny ostatní sekce pracují pro medickou i nemedickou veřejnost, Training Division je tu hlavně pro nás. Je to sekce, jejímž hlavním úkolem je rozvíjet nás mediky, naučit nás porozumět sobě samým, jednat ve složitých situacích, nabízí recepty na motivaci i proti syndromu vyhoření, ale hlavně nám přináší nové přátele, sbližuje lidi kolem sebe a ukazuje příležitosti a cesty, po nichž se můžeme vydat.

Hlavní náplní činnosti Training Division je zprostředkování interaktivních workshopů a tréninků na pestré oblasti měkkých dovedností a osobního rozvoje. Mezi stěžejní témata, která Training Division nabízí patří public speaking a prezentační dovednosti, komunikace a conflict management, time management, motivace, emoční inteligence, kritické myšlení, kreativita, projektový management a mnohé další. V průběhu roku organizujeme několik víkendových trenérských a teambuildingových akcí (Open Weekend, Training Weekend), školíme nové trenéry a lektory (Training New Trainers), pořádáme celodenní konference zaměřené na neformální vzdělávání vysokoškolských studentů (Training Day) či nabízíme jednorázové workshopy přístupné všem studentům lékařských fakult (Open Training).

“Když jsem se na konci léta rozhodla absolvovat Training New Trainers v rámci SCORP campu, netušila jsem, co jsem tím na sebe ušila. A že to bylo “ušito na míru”, protože od té doby jsem našla koníček, který rozvíjí mě i mé přátele, poznala jsem víc sama sebe, zbavila se některých strašáků ve skříni nebo alespoň začala pracovat na tom, jak je z té skříně vyhnat. Trenéři jsou úžasní, inspirativní lidé plní motivace, se kterou se jen tak v běžném životě nesetkáte a o kterou se neváhají rozdělit. Tréninky jsou proto i místo, kde si odpočinete a můžete se cítit sami sebou. I když můžete být ze začátku nesví se hned otevřít skupině cizích lidí a dělá vám problémy mluvit o svých pocitech, nikdo vás nebude nutit k tomu chovat se nepřirozeně, protože je jenom na vás, jak se získanými znalostmi naložíte a jestli si o tom budete chtít s někým popovídat.” (Nela Tollingerová, trenérka, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni)

Jako budoucí lékaři potřebujeme umět např. správně komunikovat, neztrácet motivaci a umět si poradit s time managementem. Kdy jindy se to ale naučit, když ne teď jako studenti? Tréninky jsou otevřeny pro všechny a v rámci IFMSA akcí zcela zadarmo.

Teď už je tedy jenom na Tobě, kdy se zapojíš!