Pro život

O projektu

Projekt Pro život je jedním z největších a neúspěšnějších projektů IFMSA CZ. Zabývá se výukou první pomoci a zaměřuje se na laickou veřejnost. Základní kurz trvá 100 minut, rozšířená verze kurzu může trvat déle, dle domluvy. Maximum účastníků na v jednom kurzu je 30. Kurzy poskytujeme zcela zdarma a to v 5 městech ČR – Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Hradci Králové. Lektory jsou studenti medicíny ze 7 lékařských fakult.

Náplň projektu

V rámci projektu se snažíme snadnou, svižnou a názornou formou předat základy laické první pomoci. Cílem projektu je, aby si účastníci kurzu osvojili jak teoretické, tak zejména praktické znalosti v poskytování první pomoci. Tím se snažíme zvýšit celkovou ochotu pomoc poskytnout. Možné chyby omyly a nevědomosti nahrazujeme nejnovějšími a jednoduchými postupy. Chceme, aby
každý účastník po ukončení kurzu odcházel s pocitem, že ví, jak se má zachovat a co dělat v situaci, kdy se ocitne v roli zachránce.

Během kurzu využíváme zvukové nahrávky volání na linku 155, resuscitační figuríny a různé simulace, které účastníkům přiblíží reálné situace, se kterými se mohou setkat kdykoli a kdekoli – doma i na ulici.