Kontakty

1.LF Praha

Kateřina Havrdová & Eliška Vaňásková
lpo.1lf@ifmsa.cz

 

2.LF Praha

Lukáš Hanko

lpo.2lf@ifmsa.cz

3.LF Praha

Tereza Pitašová
lpo.3lf@ifmsa.cz

Brno

Kristína Pečíková & Michal Mrnka
lpo.muni@ifmsa.cz

Hradec Králové

Diana Hachová
lpo.lfhk@ifmsa.cz

Olomouc

Karin Pustayová
lpo.upol@ifmsa.cz

Ostrava

Hanka Straková
lpo.ou@ifmsa.cz

Plzeň

Dušan Friedl
lpo.lfp@ifmsa.cz

Zdraví pod kontrolou

Světový den zdraví

V rámci Světového dne zdraví (WHD), který se každoročně slaví v den výročí založení Světové zdravotnické organizace (WHO) 7. dubna již od roku 1948, se konají po celém světě různé aktivity, jejichž společným cílem je upozornit na důležitost prevence a globálního zdraví.  Není to jinak ani u nás a akci každoročně pořádají studenti medicíny ze všech osmi českých Lékařských fakult.

Návštěvníkům nabízíme změření tlaku, tělesného tuku a BMI. Dále se dozvědí o možnostech odvykání kouřením, naučí se základy první pomoci a resuscitace. Připravené bývá nutriční poradenství, jednoduché cviky od našich fyzioterapeutů a zajímavé informace o zdravé chůzi a správné zubní hygieně. Součástí bývá i nezisková organizace Loono, kde si mohou návštěvníci  sáhnout na #prsakoule a naučit se jak odhalit rakovinu prsu a varlat včas. A pro nejmenší máme již tradičně připravené stanoviště, kde si budou moci zahrát na doktory v Nemocnici pro medvídky.

Každoročně je vyhlášené hlavní téma týkající se často vyskytujícího se zdravotního problému a hlavním cílem je poučit návštěvníky o závažnosti tohoto problému a jak mu předejít.