Jakub, Slovinsko

Pro svoji stáž jsem si vybral slovinské hlavní město Lublaň a byla to ta nejlepší volba. Stal jsem se součástí velké skupiny studentů z celého světa a díky pracovitosti místní pobočky IFMSA jsme se nikdy nenudili.

Praxi jsem absolvoval na hematologickém oddělení tamější nemocnice. Všichni lékaři i sestry na oddělení byli velice milí a ochotní se mi věnovat. Díky tomu, že lublaňská nemocnice je největší hematologické centrum ve Slovinsku, měl jsem možnost vidět mnoho zajímavých a vzácných případů. Podíval jsem se také do laboratorní části oddělení a na oddělení s pacienty po transplantaci kostní dřeně.

Ve volném čase byl pro nás připraven bohatý program – praktické workshopy o práci s ultrazvukem a antibiotické rezistenci, piknik, večer s karaoke, projížďka na paddleboardech, bowling a občas i nějaká ta párty. Na víkendy jsme měly naplánovány výlety po nejzajímavějších místech Slovinska. Navštívili jsme národní park Triglav a Postojnské jeskyně, vyzkoušeli jsme si rafting a canyoning na řece Soče, prozkoumali jsme přímořské městečko Piran a na náhorní plošině Velika Planina jsme si prohlédli pastýřskou osadu a ochutnali tradiční pochoutky místních pastevců.

Pokud se tedy chcete něco přiučit, poznat spoustu nových lidí ze všech koutů světa a procestovat rozmanitou zemi s krásnou přírodou, Slovinsko Vám tohle všechno může nabídnout!

Lublaň, Slovinsko